فنگ شویی

فنگ شویی

چیدمان منزل بر اساس اصول فنگ شویی:

کلمه فنگ شویی  به معنی باد و آب است که میتوانیم از حرکت آنها برای بیشتر شدن انرژی در زندگی روزمره استفاده کنیم

فنگ شویی در قاره آسیا جهت ترویج شادی،سلامتی ،سعادت، اشتیاق ، شور و انرژی به وجود آمد و به همین دلیل قوانین آن برای ما ایرانیان نا آشنا نیست و هدف آن ایجاد احساس هماهنگی در محیط و در نتیجه زندگی شخصی افراد است.

بسیاری از مشکلات و تغییرات انجام شده در زندگی با محیطی که ما در آن زندگی میکنیم ارتباط دارد و در واقع فنگ شویی راهی برای شناختن این ارتباط  وسالم نگه داشتن ارتعاشات پیرامون است و در هر جایی قابل استفاده می باشد.

 

عناصر مهم در فنگ شویی

آب –چوب- آتش- خاک- فلز

در چرخه ی سازنده آب به تغذیه چوب کمک میکند ، از چوب آتش به وجود می آید و خاک را به صورت خاکستر می سازد و فلز از خاک تشکیل می شود و در انتها می تواند به شکل آب و مایع شود.

در چرخه مخرب آب باعث خاموش شدن آتش می شود و آتش توانایی ذوب کردن فلز را دارد ، خاک آب را آلوده می کند و فلز باعث بریده شدن چوب و در نهایت چوب باعث فرسوده شدن خاک می شود.

عناصر و جهت ها در فنگ شویی

هر یک از عناصر نام برده دارای جهت های جغرافیایی هستند

  • عنصر آب در جهت شمال
  • عنصر چوب در جهات شرق و جنوب شرقی
  • عنصر اتش در جهت جنوب
  • عنصر خاک در جهات مرکز و شمال شرقی و حنوب غربی
  • عنصر فلز در جهات غرب و شمال غربی

 

 

 

تکنیک های فنگ شویی در منزل

هدف از فنگ شویی استفاده از اشیاء و لوازم اضافه در محیط خانه نیست. می توانیم از اصول فنگ شویی در جاهایی استفاده کنیم که بیشترین استفاده را از آن فضا داریم.

  • عدم استفاده از وسایل خراب، شکسته و دور ریختنی
  • خودداری از انباشته نمودن لوازمی که استفاده نمی شوند
  • پرهیز از بی نظمی و توجه به تهویه و نظافت محیط تا انرژی ها بتوانند گردش داشته باشند
  • عدم استفاده از گل های خشکیده زیرا موجب ایجاد افسردگی و بیماری می شود و استفاده از گلدان های پر برگ و شاداب برای افزایش انرژی در محیط

راز شمع

از تجزیه 4 عنصر آب، آتش، باد و خاک عالم خلقت به وجود آمده است و راز زندگی در آنها نهفته است. هنگامی که این عناصر یک جا جمع می شوند یک خلقت کامل را بوجود می آورند و به بر آورده شدن دعا ها کمک می کنند.

شمع در حال سوختن 4 عنصر را به این صورت آزاد می کند که موم شمع دارای انرژی های عنصر خاک است ، شعله آن آتش است و دود حاصل از سوختن نوعی باد و مومی که ذوب می شود دارای انرژی های آب است.

 

رفاه همراه رنگ ها

استفاده از رنگ آمیزی دیوار به رنگ های بنفش ، قرمز و سبز یشمی می تواند اولین گام برای جذب کردن رفاه در محیط منزل باشد و برای افزایش گردش انرژی آن می توانیم از نور پردازی ، اشیاء دکوری و مبلمانی با این رنگها در جنوب شرقی خانه استفاده کنیم.

ثروتمندی با طبیعت گرایی

استفاده از آب روان یک نماد جاودانه برای جذب ثروت و سرمایه است از این رو استفاده از آب نماها در خانه توصیه می شود علاوه بر این گیاه بامبو نیز می تواند در هدایت افراد خانه به سمت رفاه و آسایش موثر باشد.

اسب های دونده

استفاده از یک مجسمه و یا تابلو با تعدادی اسب دونده در محل عبور اعضای خانواده باعث افزایش خلاقیت و انرژی برای جذب سرمایه و رفاه می شود.

زیور آلات و انرژی آنها

نگهداری و مراقبت از جواهر ظروف کریستالی یا زیور الات در ضلع جنوب شرقی خانه می تواند باعث بهبود روند کار و پیشرفت پیشنهاد می شود

استفاده از تابلوها

هرگز نباید از عکس های خشن با رنگبندی تند استفاده نماییم. می توانیم از تصاویری با مضمون چیز هایی که دوست داریم برایمان اتفاق بیافتد استفاده کنیم.

 

 

درب ورودی

درب خانه دهانه خانه است و کل خانه را تغذیه می کند و ارتباط بین خانه و محیط بیرون را فراهم می کند تمام انرژی ها از بخش ورودی وارد خانه می شوند.

پس باید دقت کنیم از ایجاد شلوغی در این قسمت جلوگیری کنیم و لباس ها یا کفش ها را داخل جاکفشی و کمد قرار دهیم.

بهتر است این بخش دارای رنگبندی روشنی باشد و استفاده از یک منبع نوری در این قسمت میتواند ایده خوبی باشد

استفاده از آینه در قسمت ورودی برای ورودی های کوچک بسیار مناسب است اما باید دقت کنیم که نباید آینه را روبروی ورودی قرار دهیم چون این کار باعث جلوگیری از ورود انرژی ها به داخل خانه می شوند.

یک فرش نرم یا یک گلدان یا کنسول وسیله ی مناسبی برای قسمت ورودی خواهند بود.

راه پله

در راهروهای باریک بهتر است از رنگ های تیره استفاده نکنیم و برای گردش بهتر نیروها توصیه می شود در ردیف بالا از آینه استفاده شود.

 

 

استفاده از وسایل مناسب با رنگ آمیزی مناسب

رنگ بندی فضا از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون است بهتر است از رنگ های کرم ، شکلاتی یا سبز و آبی استفاده کنیم .باید دقت کنیم که از رنگ های سرد در کنار رنگ های گرم باید بهره گرفت تا ارامش محیط کاهش پیدا نکند.

اتاق نشیمن فضایی است که بیشترین اوقات خود را در آن سپری می کنیم ، در نتیجه قلب خانه است و می تواند بیشترین تاثیر را بر روی ما بگذارد. توصیه می شود دورترین نقطه از درب ورودی در سمت راست یک شی یادگاری یک عکس خانوادگی و یا گیاهان شاداب نگه داری شود.اتاق نشیمن

برای چیدمان مبل ها شکل نعل اسبی مناسب ترین است و بهتر است از گذاشتن مبل ها در جلوی پنجره خود داری کنیم.

یک میز پذیرایی تمیز در وسط اتاق برای گردش انرژی ها بسیار مناسب است.

 

اتاق خواب

آشفتگی در فضا باعث ایجاد سر در گمی و کسل شدن افراد می شود بنابراین اولین قدم در چیدمان اتاق خواب رهایی از وسایل اضافی است حتی توصیه می شود تلویزیون ، وسایل ورزشی و هر چیزی که مانع استراحت می شود از اتاق بیرون برود.

استفاده از شمع قبل از خواب و یا لامپ های قابل تنظیم توصیه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آشپز خانه

رنگ ها عامل اصلی فوران انرژی در محیط هستند و رنگ های تیره می توانند اتاق را سنگین و انرژی های منفی را به جریان در بیاورند.

بر اساس چرخه ی مخرب عناصر از کنار هم قرار دادن اجاق گاز و سینک یا ماشین ظرفشویی خودداری شود. بهتر است در میان آنها از چوب یا چیز هایی که انرژی چوب را دارند استفاده کنیم.

سینک ظرفشویی یخچال و اجاق گاز به هیچ وجه نباید در کنار هم در یک راستا قرار بگیرند و بهتر است سه ضلع از راس یک مثلث را تشکیل بدهند در این صورت کمترین انرژی برای دسترسی به آنها صرف می شود.

نباید آب را داخل اجاق گاز به مدت طولانی راکد نگه داریم زیرا باعث بروز افسردگی می شود.

استفاده از گیاهان در آشپزخانه از اهمیت فراوانی بر خوردار است اما باید دقت کنیم که گیاهان تیغ دار مخالف قوانین فنگ شویی هستند.

میز

محل قرار گیری میزها از اهمیت زیادی بر خوردار هستند و به هیچ وجه نباید روی آن به سمت دیوار باشد . دیوار مانند مانعی عمل می کند که از دریافت انرژی ها جلوگیری می کند بهترین جهت گیری برای میز روبروی درب ورودی است.

مهم ترین بخش از میز ،وسط آن است که بیشترین انرژی ها را دارد. پس اگر روی میز یک کامپیوتر وجود دارد بهتر است آن را در مرکز میز قرار دهید و همچنین می توانیم با قرار دادن یک گل ، مجسمه یا شمع در مرکز میز نشیمن یا ناهار خوری حداکثر میزان انرژی را از میز دریافت کنیم.

No Comments

Post A Comment